|
Reisaelva er 12 mil lang med kilder i Finnmark. Laksen går 85 km opp til Imo-fossen. Det er 19 soner med gode fiskeplasser. Spesielt mange fluefiskekulper. Reisaelva er kjent som storlakseelv og det taes årlig rugger på rundt 20 kg. Så er man ute etter å sette rekord så kan Reisaelva være riktig elv.
Hver høst kommer det også opp store mengder av sjø-ørret. Elva har fantastiske fluestryk og kulper. Vi frakter våre gjester med elvebåter inn i nasjonalparken for ett spennende storlaksefiske i storslått natur.
Våre guider har lang erfaring med laksefiske og viser gjerne våre gjester hvor laksen står og kan bistå med sin erfaring.
De siste årenes praksis med fang og slipp har vært meget positiv for elva og vi har kunnet glede oss over meget gode fangster. Fangstrapportene viser at Reisaelva er en skikkelig storlakseelv med mange lakser på rundt 20 kg hvert år.
Se vår egen oversikt over personlige rekorder. |